Tehke kodubüroo puudustest voorused

Jan Kapaun 15. veebruar 2001, 00:00

Kodus töötamisel on kõige tähtsam arvuti koos tarkvaraga ? kui seda poleks, ei saaks midagi teha.

Teisele kohale asetan välisühenduse (internet, telefon, mobiiltelefon). Edasi tulevad mugav tool, hea valgustus jms.

Kui aga kõik tundub korras olevat, hakatakse märkama pisikesi, kuid olulisi puudusi. Enam ei ole võimalik kutsuda iga probleemi lahendama firma IT-meest, kohvinurgas kolleegiga päevateemadel lobiseda jms.

Kuid kodus võib simuleerida kontori töökeskkonda. Muretsege kaamera, mikrofon ja töökaaslased on helis ja pildis teie arvutiekraanil vaid ühe kliki kaugusel. See peaks lahendama nn üksindustunde probleemi, lisaks kaasneb võimalus pidada kolleegidega videokoosolekuid.

Videokonverentsi pidamise eelduseks on kiire välisühenduse olemasolu. Kiire ei tähenda ainult suurt kiirusenumbrit, vaid ka väikest viivitust kahe osapoole vahel. Mingisuguse liikuva pildi (alla kümne kaadri sekundis) saab juba ka tavalise interneti kaudu, olgu internetiühenduseks kasutatud kasvõi sissehelistamise teenust oma tavalise 64 kb/s kiirusega. Püsiühenduse korral oleks kvaliteet tunduvalt parem. ADSL on täiesti piisav kontorist pildi vaatamiseks, kuid kontoris nähakse kodusolijat ADSL Lighti korral ikkagi uduselt. Kaabliühenduse olukord on natukene parem ? kõik, mis toimub Eesti piires, on enam-vähem normaalse kvaliteediga.

Ning kui kodus tekibki arvutiga probleem, siis saab firma tehnikamees vea teie arvutis ilma kohale tulemata ära parandada, kasutades selleks internetiühendust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing