Valitsus piirab võltsdokumente

ÄP Online 22. veebruar 2001, 00:00

Nõupidamisel tõdeti, et pettustele, mida teostatakse võltsitud dokumentide alusel, tuleb panna otsustavalt piir. Arvestades võltsitud dokumentide levikut ning võltsingute taset on notarile lisaks passi kehtivuse kontrollile selle vahetu vaatluse kaudu vaja täiendavaid võimalusi, kuidas kontrollida dokumentide ehtsust.

Kabineti liikmed kiitsid põhimõtteliselt heaks justiitsministri ettepaneku algatada seadusemuudatus, millega võimaldada notaritele tasuta, elektrooniline juurdepääs karistusregistrile, rahvastiku arvestuse andmebaasile ja liiklusregistrile.

Notarite juurdepääs karistusregistrile tagaks andmete saamise isiku karistatuse kohta, ligipääs rahvastiku arvestuse andmebaasile tagaks info isiku perekonnaseisu kohta, kuna tehingute tegemiseks abikaasade ühisvaraga on vajalik teise poole nõusolek, ent praktikas on sagenenud juhud, kus isikud varjavad oma perekonnaseisu.

Notarite juurdepääsu võimaldamine liiklusregistrile on tingitud sellest, et tegemist on isikusamasuse tuvastamise aspektist vaadatuna registriga, kuhu on skaneeritud fotod selliselt, et neid saab arvutivõrgu kaudu kasutada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing