Ülo Toomsalu • 14. märts 2001 kell 6:15

Pärnu uus kontserdimaja maksab 60 miljonit

Eesti Kontsert kavatseb Pärnusse Riia maantee ja Pika tänava vahelisele alale 2003. aasta sügiseks ehitada 60 miljonit krooni maksva kontserdimaja, kirjutab Pärnu Postimees.

Kuna ehituse projekti veel pole, sai linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Martti Preem rääkida vaid üldisest kavast. Selle kohaselt asuvad tulevases keskuses Pärnu muusikakool, G. Otsa nimelise muusikakooli Pärnu filiaal ja muusikatarvete äri.

Kavandatavas hoones saab ruumid ka Pärnu Linnaorkester. Tegemist on polüfunktsionaalse kultuurikeskusega, kus saab korraldada konverentsegi, selgitas Preem.

Preemi andmeil ehitatakse kontserdimaja fassaadiga Vee tänava poole, maja ja muuseumihoone ette jääb väljak. Sillalt vaadates peaks mõne aasta pärast avanema kaunis vaade, sest jõe poolt jäävad paistma nii muuseum kui kontserdimaja, sinnapoole ehitisi ei planeerita, sõnas Preem.

Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe ütles, et hoone hinna arvutamisel tuleb 4000 ruutmeetrit pinda korrutada ruutmeetri maksumusega, mis on 15 000 krooni. Vajaminevast 60 miljonist peaks riigilt tulema 40, see tähendab kümne aasta jooksul igal aastal neli miljonit. Mäe sõnade kohaselt on ka Pärnu linnavalitsus nõus projektis osalema, kokkulepe on sõlmimisel.

Hetkel kuum