Ülo Toomsalu • 28. märts 2001 kell 6:30

Maaomanikud nõuavad Tartu mnt kruntide eest Tallinnalt hingehinda

Tartu maantee läbimurde alla jääva kolme krundi omanikud soovivad Tallinnalt kokku ligi 25 miljonit krooni, mis on pea kaks korda suurem summa, kui linn on 2500-ruutmeetrise ala ostmiseks nõus maksma, kirjutab Postimees.

Tallinna maa-ameti juhataja asetäitja Alo Brandt ütles, et eraomanike müügi- ja linna ostusoovide vahel laiuvad käärid on ligi kahekordsed. Tema sõnul lähtuvad maaomanikud raha küsides turuhinnast, millega on müüdud naabruses paiknevaid krunte.

Nii näiteks küündis Tartu mnt 18 krundi müügihind 10 412 kroonini ruutmeetrilt. Ligi samasugust ruutmeetrihinda soovivad ka Pääsukese 4 asuva krundi omanik Viktor Dragunov ja Tornimäe 6 kinnistu omanik advokaat Peeter Lepik.

Dragunov tahab 1261 ruutmeetri suuruse krundi eest, millel asub ligi 20 elanikuga kahekorruseline puitelamu, saada vähemalt 12 miljonit krooni. Lepik omakorda soovib kahekorruselise puitelamuga ja 473 ruutmeetri suuruse kinnistu eest 4,73 miljonit krooni.

Sealsete kruntide keskmist müügihinda soovib oma 846ruutmeetrise kinnistu eest Iisraelis elav Muslja Haitov.

Brandt ütles, et eraomanike võrdlus 10 000kroonise ruutmeetrihinnaga kõrval-krundiga on põhjendamatu, sest sinna kerkib kõrghoone. ?Nendele kruntidele aga kõrghooneid ju ehitada ei saa,? lisas ta.

Brandti sõnul võtab linna tellimusel praegu vaidlusaluseid krunte hindav firma kinnistute väärtust arvutades seda arvesse ning eksperthinnangu valmimisel alustab linn eraomanikega maaostuks uuesti läbirääkimisi.

Nii Brandt kui ka maa-ameti juhataja Ahto Eesmäe ütlesid, et linn eelistab Pääsukese 4 asuva puitelamu osta tühjana, mis tähendab, et üürnikele peab uue elamispinna otsima majaomanik.

Hetkel kuum