Surnumeri kaob kaardilt 2050. aastaks

06. august 2001, 14:45

BBC andmetel kardavad Jordaania keskkonnakaitsjad, et Surnumeri kuivab aastaks 2050, kui selle tase jätkab alanemist praeguses tempos.

Maailma soolaseima veekogu pinnal on võimalik ilma abivahenditeta hõljuda ning selle veel usutakse olevat tervisttaastav jõud, samuti on Surnumeri turistimagnetiks nii Iisraeli kui Jordaania kallastel.

?Veetase langeb ühe meetri võrra aastas ning see on laastavaks osutunud ka Surnumerd ümbritsevale ökosüsteemile koos Jordani jõe ja selle harujõgede suudmealadega?, ütles Sultan Abdul Rahman organisatsioonist ?Friends of the Earth? (Maailma Sõbrad). ?Senini merre voolanud värske vesi pumbatakse nüüd ümberkaudsete linnade tööstuse tarbeks, ning see tähendab, et merre ei jõua piisavas koguses vett.?

Jordaania veeministri Hazim El-Naseri arvates on ainsaks lahenduseks vee pumpamine Surnumerre Punasest Merest, kuid projekt neelaks miljardeid dollareid, millist raha abinõude tarvitusele võtmiseks ei leidu.

Keskonnakaitseaktivistid on teinud pöördumisi Surnumere päästmiseks, kuid Iisraeli-Palestiina konflikt raskendab abi organiseerimist kriisi lahendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing