Vanglas istuv iraanlane hoiatas USA ametivõime terrori eest

14. september 2001, 10:06

Üks Saksamaalt väljasaatmiseks vahistatud iraanlane hoiatas USA ametivõime aegsasti terrorirünnaku eest, kuid seda ei võetud tõsiselt.

Hannoveris ilmuv ajaleht Neue Presse kirjutab, et iraanlane pöördus sealsete kohtuametnike poole teatega, et tal on infot maailmakorra ohustamise kohta ning ta tahab sellest teavitamiseks helistada Valgesse Majja. Seda fakti kinnitasid Hannoveri kohturingkonnad uudisteagentuurile Reuters.

Vahistatud iraanlasele sai loa Valgesse Majja helistamiseks, kuid seal ega ka USA salateenistuses CIA ei võetud teda tõenäoliselt tõsiselt, ütles ajalehe teatel kõrge riigiametnik. Ka vanglas peeti meest psüühiliselt haigeks inimeseks.

Neue Presse kirjutab Hannoveri vangla ametkonna sisearuandele viidates, et veel eelmisel reedel pöördus iraanlane vanglajuhi poole ning ütles, et järgmisel nädalal juhtub midagi. Mõned tunnid enne USA rünnakuid rääkis vangistatu uuesti maailmakorra ohustamisest ning tahtis saata USA presidendile faksi. Seda aga ei lubatud.

Veel praegu - pärast rünnakuid - kahtlevad ametkonnad selles, kas iraanlane tõepoolest terroristide rünnakutest tõesti midagi teadis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing