Turundust saab õppida töö kõrvalt

Eha Laanepere 25. september 2001, 00:00

Tallinna Tehnikaülikoolis täiendab end majandusteaduskonna ärikorralduse koolituskursusel igal aastal sadakond turundushuvilist. Sügissemestril õpitakse majanduse põhialuseid, kevadel on võimalik ainuüksi turundusele pühenduda.

TTÜ turunduse õppetooli lektori René Arvola sõnul tullakse põhiliselt oma kunagi omandatud teadmisi värskendama: ?Turundusmudelid kehtivad umbes kümme aastat ja muutuvad siis koos tarbijate arenguga. Praegu tõusulainel olev suhteturundus sai alguse 1990. aastate lõpus.?

Kuid turunduse õppimiseks töö kõrvalt on palju teisigi võimalusi. Audentese Kõrgem Ärikool otseselt turundusspetsialiste välja ei õpeta, aga oma avatud ülikooli kaudu korraldatakse mitmesuguseid turundusalaseid koolitusi. Õppeprorektor Merle Varendi sõnul õpivad neil enamasti väikefirmade juhid ja eraisikud, kellele täiendkoolitus on vajalik konkurentsis püsimiseks ja et karjääriredelil edukas olla.

Tehnikaülikooli turundusala täiendõppurid töötavad peamiselt keskastme juhtide ja spetsialistidena reklaami-, turustus-, meedia-, ehitus- ja teenindusfirmades, mõned on ka FIEd. Enamikul tasub täiendusõpingute eest töökoht. Turunduse õppetool teeb soodustusi varem TTÜ täiendkoolitusel osalenutele. TTÜ turunduskoolitusel osalejad ise hindavad lisaks teadmistele tähtsaks ka kontakte lektoritega, kellega arutatakse kohvipauside ajal oma tööasju.

TTÜs efektiivset turundust õppinud Hackman Eesti ASi müügijuht Anu Hännikäinen ütleb, et soovis end täiendama minna omal algatusel ja et ka tööandja pidas seda vajalikuks. ?Kui teed reklaami valel ajal vale asjaga, oled kadunud,? põhjendab Hännikäinen omale täiendkoolituse näol lisakoormuse võtmise otsust. ?Kui suurtes firmades on ostu- ja turunduse osakonnad, siis meie peame hakkama saama kahe inimesega,? selgitab Hännikäinen. ?Tahaksin kõike õigesti teha ja mitte valesti edasi liikuda. Paljugi oli küll ära proovitud, aga iga asi muutub aja jooksul igavaks.?

Väga mitmekesise turundusalase õppekavaga on ka Marketingi Instituut (www.mi.ee).

___________________________________________

Vt. ka tabelit: Turundusalane õpe Eesti akrediteeritud kõrgkoolides

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing