Tööhõive tegevuskava

08. november 2001, 00:00

Erialase, kutsealase ja ametialase koolituse kvaliteet peab vastama Eesti ettevõtjate vajadustele, aga ka nõuetele Euroopa riikides. Tööjõu oskuste/kvaliteedi tööturu nõuetega vastavusse viimisel on esmatähtis tööandja ja koolitajate vahelise koostöö edendamine.

 • Elukestva õppe tagamiseks vajaliku täiend- ja ümberõppesüsteemi arendamine, sh rahaliste vahendite efektiivsema kasutamise mehhanismide väljatöötamine ja olemasolevate kutseõppeasutuste arendamine regionaalseteks koolituskeskusteks.

 • Kutsenõustamise süsteemi loomine. Nõustamine peab aitama inimesel teha õigeid valikuid nii edasiõppimise võimaluste kasutamise kui ka karjääriredelil edaspidise liikumise osas.

 • Töötajate kvalifikatsioonisüsteemi edasiarendamine ja läbipaistvus, et garanteerida selgus edasiliikumise võimalustest karjääriredeli vastavalt kutseala ja ametiala nõuetele.

 • Kutsestandarditest nõuded õppekavadele. Õppekavade arendus peab toimuma pidevas koostöös sotsiaalsete partneritega vastavalt kinnitatavatele kutsestandarditele.

 • Kõigile noortele tuleb luua võimalused erialaseks, kutsealaseks ja ametialaseks ettevalmistuseks. Eriti tähelepanelikult tuleb suhtuda õpiraskustega noorte edasijõudmisse koolis. Tuleks saavutada kuni 18aastaste noorte maksimaalne osalemine õppetöös (vastavalt vanusele üldhariduses ja seejärel kutsehariduses.)

___________________________________________

Ettevõtete vajaduste ning kutsehariduse vahelise seose tugevdamine.

Majanduse arengu tagamiseks vajaliku tööjõu kvaliteedi ja mahu välja selgitamiseks on oluline nii majandusharude kui ka regioonide tasandil perioodiliste ettevõtlusalaste uuringute läbiviimine ning kutsehariduse seostamine tööturu vajadustega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing