Inno Tähismaa • 14. november 2001 kell 8:26

Eesti Geenikeskus ja PWC asutavad geenitehnoloogia auhinna

Eesti Geenikeskus ja PricewaterhouseCoopers asutavad PricewaterhouseCoopersi rakendusliku geenitehnoloogia auhinna aasta parima äris rakendatud geenitehnoloogiaalase teadusliku idee või toote autorile.

Konkursil võivad osaleda kõik Eestis registreeritud ettevõtted. Auhind antakse üle järgmisel sügisel 12. - 14. septembrini Tartus toimuval kolmandal rahvusvahelisel geenitehnoloogia konverentsil.

PricewaterhouseCoopersi ärikonsultatsioonide osakonna juhataja Hanno Lindpere sõnul on 50 tuhande Eesti krooni suurune geenitehnoloogia auhind ellu kutsutud lähtudes PricewaterhouseCoopersi missioonist toetada innovatsiooni rakendamist ärisse. ?Kutsun üles kõiki geenitehnoloogia valdkonna firmasid meie konkursil osalema ning loodan, et meil kõigil on õnne olla uute läbimurdeliste avastuste sünni juures,? lausus Lindpere.

Konkursile esitatav idee või toode peab olema arengustaadiumis, kus ta on juba tekitanud ettevõttele vähemalt 50 tuhande kroonise käibe. Konkurss toimub kahes voorus, esimeses voorus osalemiseks tuleb täita PricewaterhouseCoopersi või Eesti Geenikeskuse kodulehel asuv ankeet ja esitatava idee või toote kirjeldus etteantud formaadi alusel. Konkursi teise vooru pääsenutel tuleb esitada idee või toote 30-40 minutiline presentatsioon ja vastata hindamiskomisjoni küsimustele.

Hindamiskomisjoni kuuluvad PricewaterhouseCoopersi ja Eesti Geenikeskuse esindajad, kes hindavad esitatud töid ärilisest, praktilisest ja teaduslikust aspektist. Hindamiskriteeriumiks on loodav lisaväärtus nii absoluutsuuruses kui ka investeeringu kapitali tootlikkusest lähtudes. Sealjuures võetakse arvesse idee või toote majanduslikku perspektiivi; uute töökohtade loomist; kasvuperspektiivi ehk ideega sisse toodud rahvusvahelisi ja kohalikke investeeringuid; innovaatilisust ehk intellektuaalse omandi potentsiaali, millest lähtudes peaks patenteerimise protsess olema alustatud või ettevalmistamisel ja rahvusvahelise turustamise perspektiive.

Konkursitööd tuleb esitada hiljemalt 30.aprilliks 2002 Sihtasutusele Eesti Geenikeskus. Konkursitingimustega saab tutvuda Eesti Geenikeskuse ja PricewaterhouseCoopersi kodulehekülgedel.

Hetkel kuum