Raivo Sormunen • 9. detsember 2001 kell 22:00

Nädal lõppes kerge stabiliseerumisega

Hommikusest kasumivõtmisest odavnema hakanud Tallinna börs suutis reedese päeva lõpus siiski kosuda ja nädalale korraliku punkti panna. Hansapanga aktsia lõpetas kuuenda järjestikuse tõusupäeva 153,50 kroonil ning sulgus järjekordsel rekordtasemel pärast 30. augustit.

Lisanimekirjast väärib äramainimist hetkel oma kõige magusamat hooaega läbi elav kommitootja Kalev, mille aktsia sulgus reedel 23,50 kroonil ehk tasemel, mida väärtpaber pole enam näinud pärast 1998. aasta oktoobrikuud.

Kuigi reedene aktiivsus oli erinevalt kahest eelnevast päevast madalam ning tehingute arv ei küündinud sajanigi, liikusid aktsiad küllalt suurtes hinnakoridorides.

Enamiku reedesest 9,4 mln kroonisest päevakäibest andnud Hansapanga aktsia kõikus 151 ja 154 krooni vahel.

Nädala 70,25 krooni peal lõpetanud Eesti Telekomi aktsia liikus enda jaoks madala aktiivsusega päeval 1,75 krooni suuruses hinnaamplituudis.

Üldiselt võib madala aktiivsuse juures tugevalt kõikuvate aktsiahindade põhjal oletada ebastabiilsuse jätkumist Tallinna börsil ning hindade stabiliseerumine tundub olevat veel kauge tulevik.

Ettevaatlikult ning ilma kindla suunata liikusid nädala viimasel päeval ka Euroopa aktsiaturud.

Kuna ettevõtete kvartalitulemuste hooaeg on läbi, oodatakse üha uusi makromajandusnumbreid, mis võiks põhjendada aktsiaturgude rallit, mis algas börsidel vaid kümme päeva pärast terrorirünnakut ehk 21. septembril ning mis on kergitanud aktsiaid keskmiselt kolmandiku võrra.

Hetkel kuum