Tarmo Riisenberg • 12. detsember 2001 kell 22:00

Eyeball chat võimaldab videokonverentse

Tänu kodubüroode populaarsuse üha suuremale kasvule muutuvad järjest tähtsamaks ka erinevad programmid, mille abil on interneti vahendusel võimalik suhelda. Suurema osa kasutusel olevatest suhtlustarkvarades on tekstipõhised, võimaldades interneti vahendusel suhelda läbi tekstisõnumite saatmise, soovi korral saab oma vestluspartnerile edastada ka erinevaid faile. Kõigi selliste suhtlustarkvarade puuduseks on aga see, et nad ei võimalda näha inimest, kellega suheldakse.

Eyeballi Networksi poolt pakutava suhtlustarkvara Eyeball Chat lahendab aga selle probleemi ja lubab lisaks juba tavapärastele sõnumitele edastada oma partnerile ka videopilti, muutes suhtlemise tõeliselt interaktiivseks. Oluline on ka see, et Eyeball Chat võimaldab suhelda igasuguse kiirusega internetiühenduse korral, tagades seejuures videopildi korraliku kvaliteedi. Firma esindajate sõnul on parim võimalik videopildi kvaliteet tagatud iga kiirusega internetiühenduse korral, selle tagab pildikvaliteedi dünaamiline muutmine lähtuvalt ühenduskiirusest ja arvuti protsessori võimsusest.

Erinevalt varasemast suhtlustarkvara versioonist Eyeball Chat 1.0, võimaldab uuem versioon Eyeball Chat 2.0, mille esmaesitlus toimus täpselt kuu tagasi Las Vegases peetud tehnoloogiamessil Comdex, oma kasutajatele mitmeid uusi lisavõimalusi. Nii on Eyeball Chat võimeline töötama erinevates võrkudes, seega pole probleemi näiteks suhtlemisel oma töökaaslastega AOLis, MSNis ja Yahoo Messengeris. Varasemate suhtlustarkvarade puhul oli probleemiks just see, et erinevate tarkvarade kasutajad ei saanud omavahel suhelda, iga võrgu jaoks oli konkreetne programm, kuid viimase ajal on mitmed alternatiivsed suhtlustarkvara loojad, teiste seas ja Eyeball toonud turule oma programmid, mille kasutajad saavad omavahel suhelda ühe programmi vahendusel erinevates suuremates võrkudes.

Lisaks on uues Eyeballi suhlustarkvaras võimalik videosõnumeid ka salvestada, saata ja maha mängida, edastada muid olulisi faile ja luua interaktiivseid vestluskeskkondi. Varasemaga võrreldes on suurenenud ka tarkvara üldine turvalisus.

Erinevate võimaluste koostöös tähendab Eyeball Chati kasutamine seda, et samaaegselt saab suhelda nii teksti, audio kui ka video kaudu, see teeb aga näiteks videokonverentside pidamise võrreldes varasemaga tunduvalt lihtsamaks.

Eyeball Chati kasutamiseks on kindlasti vajalik arvuti, internetiühenduse ja sobiva webikaamera olemasolu, programmi enda saab endale laadida internetist. Probleemseks võib pidada vaid arvutile kasutamiseks seotud nõudeid. Kui tööarvutite hulgas leidub juba väga harva arvuteid, mille protsessor oleks väiksem kui Pentium 166, siis koduarvutite hulgas võib see piirang seada Eyeball Chati kasutamisele omad piirangud. Ka võib tekkida probleeme videosuhtluse pidamisega AOLi vahendusel, sest Ameerika ajakirjanduse andmetel ei soovi American Online oma suhtluskanalite kasutamist teiste firmade poolt ning ähvardas kõik lubamatud kasutuskatsed blokeerida.

Probleeme võib põhjustada ka Eyeball Chati kasutamine suure võrgukoormuse korral, seda just suhtlemisel näiteks teistes riikides olevate sõprade ja töökaaslastega. Siis muutub pildiedastuse kvaliteet veidi konarlikumaks, kuid jääb ikkagi talutavuse piiridesse.

Mugavaks kasutamiseks peaks Eyeball toetama ka ICQ suhtlustarkvara, kuid esialgu ta seda ei tee. Loodetavasti saab probleem siiski lahenduse uute chati versioonide ilmumisega.

Hetkel kuum