Viktoria Korpan • 4. jaanuar 2002 kell 7:35

Pärnu isamaaliitlased kavatsevad taas linnapead umbusaldada

Pärnu linnavolikogu Isamaaliidu fraktsioon leiab, et jõulurahu poolt antud võimalus oma suhtumisi muuta on jäänud Pärnu linnapea poolt kasutamata ning kavatsevad jaanuari volikogu istungil Einar Kelderit umbusaldada, vahendab .

Isamaaliidu fraktsiooni esimees Andres Sooniste kinnitas Raadio Pärnule, et Pärnu linnavolikogule on esitatud linnapea umbusaldamise eelnõu koos seletuskirjadega.

Mullu novembri keskel algatatud linnapea umbusaldusmenetlus volikogusse ajapuudusel ei jõudnud, detsembrikuisele istungile eelnõu ei esitatud, kuna isamaaliitlased ei tahtnud rikkuda jõulupühi. Pärnu linnavolikogu selle aasta esimene istung on 17.jaanuaril.

Lisaks linnapea osalusega firma poolt riigimaale püstitatud ebaseadusliku metallaia, mis tuleb Pärnu maakohtu otsusel kõrvaldada, panevad isamaaliitlased Einar Kelderile süüks mitmete Pärnu linna jaoks oluliste otsuste tegemisel venitamistaktika kasutamist ning personalipoliitikat, mis on loonud pingeid täis töökeskkonna.

Andres Sooniste sõnul leiavad umbusaldusavalduse esitajad, et Pärnu vajab uut linnapead, kes oskab ja tahab linna juhtida linnaelanike õigustatud vajadustest ja huvidest lähtudes, kes on suuteline juhtima linna kui tervikut ja välja töötama linna tegelikke vajadusi arvestavaid tegevuskavasid.

Pärnu linnavolikogu esimees Väino Linde on Raadio Pärnule öelnud, et suure tõenäosusega kukub linnapea umbusaldamine läbi, kuna volikogu 33 liikmest 23 on hetkel koalitsioonis ja üheksa liikmega opositsioonilisel Isamaaliidul on väga raske umbusalduse algatamiseks vajalikud 17 häält kokku saada.

Sooniste loodab, et linnapead umbusaldab rohkem kui üheksa volikogu liiget. Nii Keskerakonna kui Reformierakonna fraktsioon on Raadio Pärnule kinnitanud, et nemad umbusaldusavaldamisega kaasa ei lähe. Sooniste lisas, et kui ka umbusaldamine läbi ei lähe, tahavad isamaaliitlased eelnõule lisatud seletuskirjadega välja tuua oma

seisukoha linnapea käitumise suhtes.

Hetkel kuum