Ülo Toomsalu • 15. jaanuar 2002 kell 6:06

ETV menusaated ohus

Eesti Televisioon lõpetab sügisest enamiku meelelahutussaadete näitamise, kui riik jätab andmata garantii 40 miljoni krooni suuruse laenu võtmiseks või ei eralda seda summat oma reservfondist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Aasta teisel poolel saame eetrisse jätta vaid ühe meelelahutusliku saate, mille maksumus vastab summale, mis läheb saate ?Tähed muusikas? tootmiseks,? ütles ETV programmijuht Ilmar Raag.

Eesti Päevalehe andmetel maksab kahe kalleima ETV meelelahutussaate, ?Pealtnägija? ja ?Tähed muusikas? saatetund 50 000?70 000 krooni.

Raagi sõnul taotles ETV riigilt eelmisel aastal garantiid 77 miljoni krooni laenamiseks, et refinantseerida seniseid ?ebamugavaid? kohustusi. ?Saime 37 miljonit, seega on veel 40 miljoni jagu kohustusi, mille tarbeks taotleme riigi möödunud aastal saamata jäänud garantiid,? selgitas ta.

ETV juhi Aare Urmi sõnul oleks aga veelgi parem, kui riigi garantiiga laenamise asemel eraldataks vajaminev 40 miljonit riigi reservfondist.

?See raha riigi garantiiga laenuks võtmine on äärmuslik variant. See tähendaks Toomas Lepa (Urmi eelkäija ? toim) tegemiste kümneks aastaks kivisse raiumist, mille maksavad kinni meie lapsed,? ütles Urm.

Meelelahutusosakonna peaprodutsendi Eero Spriidi sõnul ei oska ta ette kujutada, mis reklaami väljaviimise ning juba sõlmitud lepingute katkestamise korral pärast esimest juulit toimuma hakkab.

?Sõlmitud lepingutelt tuleb trahve tasuda ning musta stsenaariumit arvestades tõmmatakse enam raha kokku meelelahutuse arvelt, et avalik-õiguslik programm oleks tasakaalus ning selline, nagu ringhäälingunõukogu seda ette kujutab,? ütles Spriit.

Tema sõnul on telemajas olukord pingeline, sest inimesed soovivad teada, kas kolme kuu pärast on neil veel töökoht.

Ringhäälingunõukogu koguneb ETV eelarvet arutama täna.

Hetkel kuum