Katrin Kurss • 17. jaanuar 2002 kell 13:50

Ettevõtlusorganisatsioonid toetavad "Eesti tuntuks!" projekti jätkumist

Ettevõtlusorganisatsioonid toetavad 'Eesti tuntuks!' projekti jätkumist ning peavad vajalikuks Eesti pidevat ja pikaajalist tutvustamist.

'Eesti tuntuks!' projekti juhtrühma liige Tarmo Sumberg tuletas meelde, et projekti kutsusid ellu neli ettevõtlusorganisatsiooni: EKTK, ETTK, ESEA ning EVEA. 'Ettevõtjad võtavad selles küsimuses kindlasti seisukoha,' ütles Sumberg.

Nii EVEA kui ESEA juhid leiavad, et Eesti tutvustamine peaks jätkuma. ESEA tegevdirektor Jaak Saarniit rõhutas, et peavad tähtsaks just Eesti ettevõtluskliima tutvustamist ja ekspordi soodustamist. ?Loodame, et valimiskampaania käigus ei kaotata isikutevahelistest vastuoludest ja populismist tulenevalt ära olulist programmi,? ütles Saarniit.

Saarniit rääkis, et ?Eesti tuntuks!? on olnud seni pidevalt aruteluks valitsuse ja ettevõtlusorganisatsioonide iga kahe kuu tagant toimuvatel kokkusaamistel. Viimasest kohtumisest on möödas kaks kuud. Saarniit ütles, et kui Siim Kallas saab peaministriks, teeb ESEA talle ettepaneku järgmisel kohtumisel ?Eesti tuntuks!? programm päevakorda võtta.

EVEA juhataja Teet Kurs ütles, et ei oma piisavalt informatsiooni otsustamaks, kas konkreetne projekt on edukas. Ta avaldas lootust, et ettevõtluse toetuseks mõeldud summad Eesti tutvustamise programmi tõttu ei vähene.

Hetkel kuum