18. veebruar 2002 kell 9:32

Royal KPN soovib müüa osalust KPNQwestis

Hollandi telekomifirma Royal KPN teatas reedel, et soovib endiselt müüa oma 40% osalust sidemahtude vahendajana tuntud KPNQwestis, vähendamaks nii oma võlakoormust, teatas uudisteagentuur Dow Jones.

Reedel 10,9% langenud KPNQwesti aktsia oli täna kella 11:25 Amsterdami börsil odavnenud veel 8,3% ning maksis 3,76 eurot.

Oktoobris teatas KPN, et on arutanud müüa oma osalust või kogu KPNQwesti aktsiapakki vähendamaks nii oma võlakoormust.

Kas KPN leiab aktsiatele ostja jäi reedel kahtluse alla, kuna KPNQwest teine suuromanik Qwest Communications Inc keerati reitingu alandamise tõttu kinni 4 mld dollari (72 mld krooni) suurune krediidiliin.

Samuti teatas Qwest, et ka tema kaalub oma võlakoorma vähendamiseks varade müüki. Qwestile kuulub hetkel 44,3% KPNQwesti aktsiapakkist.

Lisaks sellele on KPNQwesti aktsionärid mures võimalike ettevõtte raamatupidamistrikkide pärast, mis viisid alles hiljuti Global Grossingu pankrotikaitse alla.

Vastavalt lepingule on Qwestil võimalus järgmisel kuul osta KPNi käest viimase KPNQwest osalus. Peale seda on aga KPNil KPNQwesti müügi suhtes vabad käed.

KPNi esindaja Marinus Potman teatas, et vaatamata KPNQwesti aktsiate hinnalangusele kavatseb ta ettevõtte aktsiaid maha müüa.

Hetkel kuum