Ülo Toomsalu • 21. märts 2002 kell 6:09

EPL: Talv rikkus maanteed

Maanteeamet piirab Eesti teedel kiirust kokku 2500 kilomeetril, sest kiiresti vahelduva temperatuuri tõttu on teed viimaste aastate halvimas seisus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Maanteede seisukorda sellel kevadel tuleb hinnata kui viimaste aastate üht raskemat,? ütles eile maanteeameti peadirektori asetäitja Koit Tsefels.

Tsefelsi sõnul häirib autojuhte kõige rohkem kevadise sula ajal teede intensiivne lagunemine. ?Seetõttu tekivad löökaugud, praod, teekatte ja pinnase murenemine,? ütles ta. ?Sel aastal on seda eriti soodustanud pidev pluss- ja miinuskraadide vaheldumine, millega kaasnes katete pidev soolamärg seisund.?

Põhimaanteedest on kõige halvemas seisukorras Tallinna?Narva maantee Jõhvi ja Narva vaheline teelõik ning Tallinna?Pärnu?Ikla maantee teelõik Libatsest Pärnuni ning Häädemeeste piirkonnas olev teeosa.

Maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus ütles, et tee-ehitajad annavad pärast töö lõpetamist kahe- kuni kolmeaastase garantii. ?Kuid praegu ei lagunegi need lõigud, mis on ehitatud kuni neli aastat tagasi, vaid varasemad teelõigud,? ütles Sõrmus. ?Suurimaks vaenlaseks on kõikuv temperatuur: kui päeval on pluss viis kraadi ja öösel külmetab, siis rikub see teekatet ja vett täis kraavid avaldavad mõju pinnasele.?

Hetkel kuum