Ülo Toomsalu • 28. märts 2002 kell 6:15

EPL: Maksuamet soovitab tulu deklareerida internetis

Tulude deklareerimise viimasele hetkele jätnud inimestel soovitab maksuamet suure töökoormuse tõttu seda teha elektrooniliselt, kirjutab Eesti Päevaleht.

E-maksuametisse esitatud tuludeklaratsioonide arv oli selle nädala alguses võrrelduna eelmise nädala lõpuga kahekordistunud ning ainuüksi teisipäeval laekus maksuametisse 5080 deklaratsiooni. Paberdeklaratsioone on sisestatud üle saja tuhande. Algselt lootis maksuamet sel aastal elektroonilisi tuludeklaratsioone saada 100 000 ringis, kuid nüüd on prognoosi vähendanud.

?Märtsi lõpp on kõige töörohkem ja järjekorrad kontorites on pikad, mistõttu soovitame kõigile, kes pole deklaratsiooni esitanud, seda teha interneti teel,? ütles maksuameti pressiesindaja Koit Luus.

Deklaratsiooni esitamise viimane päev 31. märts on puhkepäev, mistõttu saab tuludeklaratsiooni esitada ka esimesel järgneval tööpäeval, 1. aprillil. Deklaratsiooniga ei ole vaja esitada mahaarvamist tõendavaid dokumente.

Viimasele hetkele on jätnud oma deklaratsiooni esitamise riigikogu liige ning Estiko omanik Neinar Seli, kelle sõnul on tema sissetulekud viimased 5-6 aastat olnud enam-vähem võrdsed.

Maksuameti pressiesindaja Koit Luus ütles, et sel aastal võib üle miljoni krooni suurust tulul deklareerinud inimeste hulk jääda umbes samale tasemele kui eelmisel aastal. ?Ma ei imestaks, kui see number on isegi väiksem,? lausus Luus.

Eelmisel aastal deklareeris üle miljoni krooni suurust aastatulu 287 inimest.

Miljonäride hulk võib Luusi sõnul erineda eelkõige seetõttu, et paljude inimeste deklareeritud üle miljonikroonine tulu ei ole püsiv tuluallikas.

Hetkel kuum