Ülo Toomsalu • 8. mai 2002 kell 6:14

PM: Teeremont suleb pealinna südame

Tallinna Viru väljaku täisehitamine suleb juuni keskpaigast ligi neljaks kuuks Kaubamaja ristmiku ja suure osa Estonia puiesteest.

Lisaks piirab Tartu maantee läbimurde rajamine samal ajal naabruses asuva Stockmanni ristmiku läbilaskevõimet.

?Liiklus südalinnas on suvel raskendatud ning kui vähegi võimalik, siis siia üldse mitte autoga tulla,? nentis Postimehele Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti liikluse osakonna juhataja Mati Songisepp.

Koos 10. juunist kinni pandava Kaubamaja ristmikuga on ka Laikmaa tänav ja suur osa Estonia puiesteest autodele ligi neljaks kuuks suletud. Ümbersõiduna on eelkõige ette nähtud Rävala puiestee, mille Tartu maantee poolses otsas laiendatakse veel enne Kaubamaja ristmiku sulgemist kibekiiresti Kivisilla tänavat, et autod pääseksid pärast sulgemist senisest valutumalt Rävalast Gonsiori tänavale.

Lisaks rajavad teemeistrid Kivisilla ja Gonsiori ristmikule ning Rävala puiestee, Lembitu ja Lauteri tänava ristmikule uued foorid, et muuta juhtidele harjumatut liikluskorda turvalisemaks. Rävala puiesteele rajatav foor on Songisepa sõnul vajalik eelkõige bussidele, millel võiks muidu hoogustuva liiklusega Rävala puiesteest ülesaamine liialt pikaks venida.

Teine võimalus on Liivalaia tänav. Ent ka seal ootavad säästva arengu ja planeerimise ameti teede ehituse osakonna juhataja Jüri Helila sõnul suvel ees tõsised liikluspiirangud.

Helila ütles, et 10. juuniks valmib Kaubamaja ristmiku sulgemisele eelduseks oleva Kivisilla tänava ümberehitus ning seejärel alustavad teemeistrid kohe töid Tartu maantee läbimurde osaks oleval Stockmanni ristmikul.

Hetkel kuum