Ülo Toomsalu • 30. mai 2002 kell 6:34

Pärnu PM: Sanatooriumi Tervis uus korpus ootab külastajaid

Täna avab sanatoorium Tervis vastvalminud kuuekorruselise ravikorpuse, kus on ruumi 164 patsiendi majutamiseks ja ravimiseks.

Sanatooriumi Tervis juhataja Vello Muliin ütles, et uues korpuses on puudu vaid mudaravi, ülejäänud raviprotseduure saavad kliendid siinsamas, ilma et peaksid ühest korpusest teise käima hakkama, kirjutab Pärnu Postimees.

?Tegime seda klientide mugavust silmas pidades,? selgitas Muliin. Tervise olemasolev mudaravila on suuteline senisest rohkem inimesi teenindama, seepärast ei nõudnud ravialuste arvu kasv selle laiendamist. Küll vajas juurdeehitust söökla, kuhu lisandus 120 istekohta. Seal saab nüüd korraga toitlustada 460 külastajat.

Tervis mahutab pärast uue korpuse valmimist 530 inimest, nii et kõik korraga söögilaua taha istuma ei mahu. Et aga lõuna rootsi lauas kestab kaks tundi, pole seal kohtade puudusest veel kunagi probleemi tekkinud. Vabu laudu on pidevalt, märkis Muliin.

Tervise uue korpuse esimesel kahel korrusel paiknevad ravikabinetid. Siin saavad patsiendid vesiravivanne ja parafiin-osoke-riitravi. Külastajaid ootab kaheksa massaa?ikabinetti ning arstide moodsa sisustusega vastuvõtutoad, kust ei puudu arvutidki. ?Meil oli juba 43 arvutit, nüüd lisandub 14,? sõnas Muliin.

Kõrgematel korrustel on valdavalt kahekohalised toad. Iga toa juurde kuuluvas sanitaarsõlmes on du?ikabiin, sviidis on ka saun.

Korpuse kuuendal korrusel on konverentsiruum 40 inimesele ning sanatooriumi ainus nõuetele vastav suitsetamisruum, mujal on ruumides suitsetamine keelatud.

Kuuendal korrusel paikneb katusekohvik, kust nii nagu vana korpuse katusebaaristki avaneb suurepärane vaade Pärnu lahele ja linnale. 40kohaline kohvik laieneb suvel katuseterrassi võrra.

?Ehitasime uue korpuse peaaegu neljale tärnile vastavaks,? on Muliin tulemusega rahul.

Esimesed ravialused hakkavad uude korpusesse saabuma pühapäeva pärastlõunal. Kuni jaanipäevani on Muliini sõnade kohaselt uues korpuses veel mõni vaba koht, pärast seda on maja täis. Ka 2003. aasta klientuur on juba enam-vähem paigas ning praegu tegeldakse uute koostööpartneritega ja 2004. aastaga.

Hetkel kuum