Tõnis Arnover • 14. juuni 2002 kell 11:30

Radiolinja ja Telia peavad Soomes klientide pärast sõnasõda

Telia soovitas Soomes klientidel sim-kaardid ära vahetada, mis oleks vähendanud Radiolinja kliente, ja see tegi agressiivse vastukäigu.

Pärast pikki läbirääkimisi saavutas Telia Soome võrguoperaatoriga Suomen 2G roaminglepingu, mis võimaldab tema dual-klientidel edaspidi kasutada suuremates linnades ka muid võrke peale Radiolinja oma, kirjutavad Kauppalehti ja Helsingin Sanomat.

Ühtlasi soovitas Radiolinja jätkata klientidel oma võrgus. Sellisel juhul muutuks numbri algus 050-ks ja muu ühendus toimiks nagu ennegi.

Järgmise sammuna saatis Telia umbes 100 000 kliendile uue sim-kaardi, mis neil tuli tänaseks panna vana asemele, mis lakkas töötamast. Vahetus tekitas probleeme, kuna uus kaart ei sobi kõigile mudelitele, lisaks ei saanud paljud inimesed kaarti kätte, kui nad näiteks ei olnud kodus.

Radiolinja tegi vastukäigu ja saatis kõigile Telia klientidele tekstisõnumi, kus ta hoiatas neid kuuldavusala vähenemise ja kõnede võimaliku katkemise eest.

Radiolinja nimetas Telia käitumist lepingu rikkumiseks. Telia juht Soomes Erik Hallberg omakorda süüdistas Radiolinjat selles, et too püüab kliente üle võtta ebaausate võtetega.

Hetkel kuum