Inno Tähismaa • 25. juuni 2002 kell 11:36

Valmis Tallinna prügila ehitustööde esimene etapp

Juuni algul sai valmis Tallinna uue prügila ehitustööde esimese järgu esimene etapp.

Töid teostas Skanska EMV AS, kes puhastas pinnase ning valmistas ette sobiva põhja prügila ladestusalade väljaehitamiseks.

Tööde käigus puhastati tulevane prügila ehitusplats kändudest ja puujuurtest. Skanska EMV teostas Jõelähtmel ka mullatöid, sealhulgas pinna tasandus-, nivelleerimis- ja pinnase tihendamise töid. Toestamaks prügilasse ladestatavaid jäätmekihte kindlustati ja isoleeriti ka prügila nõlvad.

Prügila eelpõhja valmistati ette 28 hektarit, sellest projektikohane profiil anti esimesele kolmele prügi ladestusalale 5,5 hektaril. Peale mullatööde lõpetamist on objekt üle antud AS Merkole, kes ehitab välja prügila järgmise etapi - prügila infrastruktuuri rajatised ning nõuetekohased isolatsiooniga ladestusalad.

Pügila ehitustööde esimese etapi maksumuseks oli üle 7 miljoni krooni.

Tallinna Prügila juhatuse liikme Raivo Uukkivi sõnul püsib projekt graafikus. Jõelähtmele rajatava prügila ehitustööde esimene etapp lõpetati ametlikult 7. juunil. Komisjoni kirjutas tööde vastuvõtu aktile alla 10. juunil ja kohaliku omavalitsuse ehitusjärelvalve kinnitas selle.

Jõelähtmele rajatava prügila esimese järgu valmimistähtaeg on 2002. a. oktoobri lõpp. Prügila avamine toimub plaani kohaselt peale juurdepääsutee ja nõrgveetorustiku valmimist 2003. aasta jaanuaris.

Tallinna Prügila AS on asutatud 1998. aastal. Ettevõtte omanikud on Tallinna linn (35%) ja rahvusvahelisse jäätmekäitluskontserni Cleanaway kuuluv SKP Recycling AG Co (65%).

Hetkel kuum