Peeter Stamberg • 14. oktoober 2002 kell 15:54

HK Ruokatalo tahab kasvada peamiselt Balti riikides

Soome lihatöötleja ning Rakvere Lihakombinaadi suuromanik HK Ruokatalo ütles täna, et tahab kasvada peamiselt Balti regioonis, kirjutas Reuters.

Lisaks Balti riikidele tahab HK Ruokatalo siseneda ka teistesse endistesse kommunistlike riikide turgudele, milliste hulgas on ka Poola ja Venemaa.

?Lääs on veidi ebakindel, kuna turg on seal täielikult välja arenenud,? ütles HK Ruokatalo tegevjuht Simo Palokangas. ?Meie arvates on transaktsiooniriikide (Poola ja Venemaa) potentsiaal tunduvalt suurem.?

?Balti riikides läheb äri endiselt hästi ja kettide (jaemüügikettide) jätkuvad moodustamised toovad meile kasu,? lisas Palokangas.

Firma näeb peamiselt orgaanilist kasvu, kuid ei välista ka võimalikke ühinemisi.

?Me oleme pidevalt (ülevõtmis)läbirääkimistes. Ei ole välistatud, et me teeme otsuse selles küsimuses (ülevõtmine) juba sellel aastal,? ütles Palokangas. ?Meie eesmärk on saada juhtpositsioon regiooni turul?

HK Ruokatalole kuulub üle 95% Tallinn börsil noteeritud Rakvere Lihakombinaadi aktsiatest. HK Ruokatalole kuulub ka osalus Baltic Poultry?s, millele kuulub üle 97% ASi Tallegg aktsiatest.

Hetkel kuum