Inno Tähismaa • 25. november 2002 kell 14:49

Vale kuupäevaga aruande esitamise süü võttis omaks Keskerakonna tegevsekretär

Vale kuupäevaga aruande esitamises on süüdi Keskerakonna tegevsekretär Mart Viigitamm, kes lõi arvutisse vale kuupäeva.

?Süü pean puhtalt enda peale võtma,? ütles Viigitamm. Tema sõnul on tulude aruandes Exceli tabelis 517 kohta ning viga sattus sisse. 31. septembri asemel oleks pidanud olema 13. september. Viigitamme sõnul täitis ta nii suurt tabelit esimest korda.

Viigitamm ütles, et Lauri Laasi, kelle nimega kuupäevaviga oli seotud, täitis paberi õieti. ?Kontrollisin üle,? ütles Viigitamm. Ta lisas, et aruandes oli ka teisi vigu, aga need suudeti parandada.

Viigitamm ütles, et 15 000 krooni, mille annetas enne valimisi Kristiine linnaosa vanem Lauri Laasi, läks kommikarpide, pastakate ja õhupallide peale. Viigitamme sõnul maksab kommikarp 500 krooni. Tegemist oli karbiga, mis sisaldas Keskerakonna logoga paberis karamellikomme.

Viigitamm seletas, et erakonnal on selline süsteem, et sularahas maksmise korral täidab maksja selleks ette nähtud teatise.

Viigitamm ütles, et paika ei pea kahtlused, mille järgi on sularahas annetanud erakonna liikmed kattevarjuks tegelikele annetajatele, kes oma isikut ei taha avaldada. ?Kui see nii oleks, vaevalt, et seda tehtaks Edgar Savisaare kaudu,? ütles Viigitamm. Tema sõnul on 7500 liikmega erakonnal palju vähem tuntud liikmeid, keda võiks sellisel juhul kasutada.

Viigitamme sõnul on 999-kroonised annetused mõeldud tähelepanu juhtimiseks seadusele, mis on absurdne. ?Sellistel annetustel ongi tähelepanu juhtimise mõte. Annetasin ka ise kaks korda 999 krooni,? ütles Viigitamm. Tema sõnul oleks normaalsem variant see, kui sularahaannetused on piiratud 10 000 krooniga aastas, mitte aga ühekordselt 1000 krooniga. Paljud tahavad tema sõnul sularahas annetada. ?Midagi pole teha,? lisas ta. Nii näiteks toimub sularahas osakondade rahakogumine. Mitmetel osakondadel polegi oma arveldusarvet, kuhu raha kanda.

Hetkel kuum