Ülo Toomsalu • 3. jaanuar 2003 kell 6:28

PM: Laevaliiklus kulgeb suuremate tõrgeteta

Kuigi praktiliselt kogu Eesti rannikumeri ja lahesopid on paksu jääkatte all, pole pakane laevaliiklust seni oluliselt seganud.

Tallinna Vanasadama reisiinfo andmetel pole ükski Soomest või Rootsist Tallinna saabunud reisilaev jää pärast hiljaks jäänud. Laevad jõudvat sadamasse isegi varem, sest jää pärast tuleb neil rohkem manööverdada, kirjutab Postimees.

Suuremate probleemideta kulgeb ka praamiliiklus mandri ning Hiiumaa ja Saaremaa vahel.

Saaremaa Laevakompanii pressiesindaja Anne Saar ütles, et kui Saaremaa ja mandri vaheline ühendus töötab täielikult graafiku järgi, siis Hiiumaa liinil on juba teist nädalat probleeme hilinemisega.

Hommikuti kulub praamil Rohuküla-Heltermaa 22 kilomeetri pikkuse vahe läbimiseks tavapärase pooleteise tunni asemel isegi kuni neli tundi. Päeva jooksul väheneb ülesõiduks kuluv aeg keskmiselt kahele tunnile.

Eesti ühte suuremasse kaubasadamasse Muugal ei saa aga enam sisse laevad, mil pole jääklassi. Lahel tegutseb jäälõhkuja ning sadamas aitavad alustel jääsupis liigelda võimsad puksiirid.

Pärnu sadamas võib aga kaubavedu lähiajal seiskuda. Seda juhul, kui külmad ilmad püsivad ning soomlastelt suuremat jäälõhkujat ei tellita. Pärnu sadama kapten Riho Prints rääkis Pärnu Postimehele, et töö on seni käinud ja laevu aitab möödunud aasta lõpust alates sadamasse tulla ja sealt minna soomlaste jäälõhkuja Protector.

Hetkel kuum