Ilmselt pani hiljutine arvuti ja interneti abil korraldatud rünnak Hansapanga kliendiandmete vastu paljusid ettevõtjaid mõtlema, kui kaitstud on tema firma andmed ja arvutites asuv info. Õnneks läksid panka rünnanud kurjategijad alt oma eesti keele oskusega ja vaid vähesed saatsid neile e-postiga tulnud palve peale tundmatule soovijale oma internetipanga paroolid.
Hansapanga ründamise rahaline kahju ei olnud õnneks suur, küll aga aitas küsimuse kajastamine Eesti ajakirjanduses teadvustada laiemale inimeste hulgale üha leviva arvutite ja interneti kasutamisega kaasnevaid probleeme ja ohte. Turvalisus on ka tänase ITee põhiteema. Ajakirjast leiab mitme spetsialisti artikleid, mis juhivad tähelepanu infotehnoloogia kasutamisega kaasnevatele ohtudele ja annavad nõu, kuidas vältida kahju saamist.
On tuntud tõde, et oma salasõnu ja krediitkaardi andmeid ei tohi niisama levitada, saati siis veel tohutu kasutajate hulgaga internetis. Kuid küllap üllatab paljusid lugejaid ITee artikkel, kus kirjeldatakse, kuidas teie salasõnad võivad kasutaja jaoks märkamatult rändama minna. Avaldame ka juhendi, kuidas arvutit seadistada, et seda probleemi vältida. Politsei maine ei ole Eestis just liialt kõrge, kuid infoturbefirma Privador juht Tõnis Reimo soovitab pöörduda kindlasti politseisse, kui avastate, et keegi on teie arvutit või arvutivõrku rünnanud. Politseis on loodud kompetentsed üksused, kes suudavad käsitleda infoturbealaseid kuritegusid, kinnitab ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Et infotehnoloogia turvalisus on Eestis probleemiks, selgub ka ITee viimase lehekülje kolumnist. Viimastel aastatel on ärikliendid hakanud oluliselt rohkem tähtsustama IT turvalisust, kirjutab seal Ariko Marketingi juht Kalev Petti.