19. märts 2003 kell 8:16

Börsiülevaade: madal intressitase soodustab laenamist ja aktsiate ostmist

Rekordmadalale kukkunud intressitase viib mõtted üha enam laenamisele. Säästmise osas peaks eelkõige mõtlema aktsiate ja fondide peale.

Kuna Euroopas on raha hind ning seega intressimäärad väga madalal tunnevad Eesti laenuvõtjad tugevalt kukkunud laenuintresside tõttu rõõmu.

Samas on mures raha säästjad. Viimase nädala jooksul on Eesti suurimad pangad langetanud näiteks aastase tähtajalise kroonihoiuse intressi keskmiselt 3 protsenti juurde.

Eile teatas börsile Tallinna Sadam, et ta kolme aastaste kroonivõlakirjade tootluseks kujunes 3,5 protsenti. Ehk teenimisvõimalused hoiuse ja võlakirjaturul on suhteliselt nigelad.

Järgi jääb kinnisvara, kus aga alginvesteering peab olema küllalt suur ning tegemist on valdkonnaga, kus sahistatakse ka liiga kõrgele kasvanud hindadest, ning aktsiaid kui ka fondid.

Arvestades, et kohalike aktsiate P/E (hinna/tulu) suhe jääb keskmiselt 7-11 juurde võib aktsiate tulususeks pidada ka 9-14 protsenti (aktsiate tulusus = ümberpööratud P/E suhe), mis tundub märksa parem nii tähtajalistest hoiusest kui võlakirjainvesteeringutest.

Hetkel kuum