Heidit Kaio • 18. september 2003 kell 10:24

MAP Eesti avab uue laokompleksi

Eesti suurim paberi hulgimüügifirma MAP Eesti avab homme pidulikult uue 2200 ruutmeetri suuruse hoonekompleksi.

Uuest kompleksist 600 ruutmeetrit on bürooruumid ning 1600 ruutmeetrit laopind.

'Ladu on nüüdsest palju suurem ning me saame seetõttu kohapeal rohkem tooteid hoida. See omakorda parandab toodete logistilist laialivedu,' selgitas MAP Eesti AS-i juhataja Külli Meister.

Külli Meister ütles, et ettevõte töötas üle kümne aasta tingimustes, kus kontor ja ladu asusid eraldi, nüüd paraneb tänu ühes hoones paiknemisele teenindustase. 'Kasvõi seetõttu, et meil on nüüdsest võimalik kliente kohapeal teenindada,' ütles Meister.

MAP Eesti uus hoonetekompleks paikneb Tallinn-Pärnu maantee ääres, Tänassilma Tehnopargis.

Spetsiaalselt paberite hoidmiseks mõeldud laos on olemas kõik vajalikud tingimused, nagu näiteks kliimaseadmed püsiva temperatuuri hoidmiseks.

Viiel korrusel paiknevatesse riiulitesse on võimalik paigutada keskmiselt 900 tonni paberit. Laohoone põrandale saab ladustada ligi 300 tonni paberit.

MAP Eesti uue hoonekompleksi ehitajaks oli Maru Ehitus AS ning kinnisvaraarendajaks SRV Kinnisvara AS. MAP Eesti pole hoone omanikuks, vaid on võtnud selle pikaajalisele rendile.

MAP Eesti turuosa on 44 protsenti. Eelmise aasta kasum oli 9 miljonit krooni ja käive 175 miljonit krooni. Ettevõttes töötab kokku 40 inimest. MAP Eesti kuulub rahvusvahelisse M-reali hulgimüügigruppi MAP Merchant Group.

M-real tekkis Soome metsa- ja paberitööstusettevõtte Metsä-Serlä, Rootsi paberitootja Modo Paper ja ühenduse Zanders ühinemise teel.

Hetkel kuum