Liis Kängsepp • 12. november 2003 kell 14:13

MicroLink valis nõukokku Soome IT-ärimehe

MicroLinki aktsionärid valisid firma nõukogu kuuendaks liikmeks Jorma Kylätie, kes on Soome ühe suurima tarkvaraarendaja Sysopen asutaja ja juhatuse liige.

Jorma Kylätie (43) oli 1990. aastal üks kolmest Sysopen"i (www.sysopen.com) asutajast ja talle kuulub tänaseni 16,2% firma aktsiatest. Tänaseks on Sysopen saanud üheks juhtivaks Soome tarkvarafirmaks, mille käive oli 2002. aastal 29,0 miljonit eurot ja puhaskasum 1,9 miljonit eurot. Kylätie oli aastatel 1990-2001 Sysopeni tegevjuht.

2001. aastal eemaldus ta tervislikel põhjustel firma aktiivsest juhtimisest ja on nüüd juhatuse liige. Sysopen on noteeritud Helsinki börsil alates 1999. aastast. Firma tegi käesoleva aasta oktoobris ülevõtmispakkumise Soome suuruselt teisele IT-firmale Novo Group, kuid viimane eelistas ühinemist Rootsi WM-Dataga. Sysopen"is töötas 2002. aasta lõpu seisuga 323 inimest.

'Kylätie valimine MicroLinki nõukokku ei tähenda veel MicroLinki ja Sysopeni strateegilist partnerlust,' ütles MicroLinki nõukogu esimees Kristjan Kalda. 'Me oleme tükk aega otsinud oma nõukokku pikaajalise IT-äri kogemusega väliseksperti ja Kylätie oli selleks ideaalne kandidaat.'

MicroLinki aktsionäride üldkoosolekul osales 15 aktsionäri, kes esindasid 87,95% häältest.

MicroLink on Baltimaade suurim IT-teenustele keskendunud infotehnoloogiakontsern, mille tegevusaladeks on süsteemiintegratsioon, tarkvaraarendus, ärilahendused, andmeside, kesksüsteemide outsourcing ja PC-teenused, uus meedia (Delfi portaalid) ning mikrolaine raadiolinkide tootmine (SAF Tehnika).

Hetkel kuum