Viktoria Korpan • 18 november 2003

Linn otsib koostööpartnerit 1,3 mld krooni maksva Haabersti ristmiku ehitamiseks

Tallinn otsib koostööpartnerit Haabersti ristmiku ehitamiseks, objekti ehitamise ja hooldamise kulud on kuni 1,3 miljardit krooni.

Homsel Tallinna linnvalitsuse istungil saadetakse linnavolikokku kinnitamisele otsuse eelnõu nõusoleku saamiseks Haabersti ristmiku ehitamise riigihanke läbiviimiseks, teatas Raepress.

Otsusega lubatakse Tallinna linnavalitsusel läbi viia 2003-2004. aastal riigihange era-ja avaliku sektori põhimõtete alusel rahastatava objekti - Paldiski maantee, Rannamõisa tee ja Ehitajate tee ristmiku koos Paldiski maanteega Harku pumplani ja Rannamõisa teega ristmikust Vana Rannamõisa teeni ja Ehitajate teega ristmikust Nurmenuku sissesõiduni hoonestaja leidmiseks ja pidada läbirääkimisi hoonestusõiguse seadmise lepingu sõlmimiseks.

Haabersti ristmik kuulub Tallinna magistraaltänavavõrgu arengukava I etapi koosseisu ja on plaanis realiseerida era- ja avaliku sektori (EAS) koostöö põhimõtete alusel.

'EAS lepingu eelisteks Haabersti projekti puhul eelkõige see, et enamus riske jääb hoonestajale ja linnal võimalus hoonestaja poolt rajatud objekti kohe kasutama hakata,' ütles abilinnapea Jüri Ratas. Linn tasub hoonestajale selle objekti kasutamise ja teehoiu eest osade kaupa 25 aasta jooksul kuni 58 miljonit krooni aastas. Linnal tekivad rahalised kohustused alates aastast 2007, kui objekt on valminud ja kasutusse antud.

Hetkel kuum