Fortum ja Tiit Veeber plaanivad endiselt investeeringut elektrijaama

23. jaanuar 2004, 16:34

Põhjamaade elektrigigant Fortum Heat Energy koostöös Tartu ärimees Tiit Veeberiga plaanib endiselt Tartusse poolemiljardi kroonist elektrijaama.

Elektrijaam, mille elektrienergiast oleks 75% kohustatud ära ostma Eesti Energia, näpistaks umbes 2 protsenti viimase energiaturust.

?Plaanime oma haaret suurendada,? ütles Fortum Heat Energy president Risto Riekko, viidates Fortumi jõulisele tegutsemisele Poolas ja Leedus. Tema sõnul teeb Fortum Tartu hetkel eeluuringut, et vaadata, kuidas kavandatav elektrijaam Eesti turul läbi lööks.

Riekko sõnul tuleb elektrijaam vaid juhul, kui Eesti riik tuleb ettevõtmisele vastu ja avab kärmelt hetkel suletud energiaturu. Fortum Tartu jaoks lasub probleem energia müügis. Kui 75% energiast, mis toodetaks biokütusest, peaks seaduse järgi fikseeritud hinna alusel ostetama Eesti Energia poolt, siis ülejäänud 25% jaoks, mis toodetaks biokütuseks mittekvalifitseeruvast turbast, lahendust hetkel pole. Eesti Energia poolt lisanduv ülekandetasu muudaks energiahinna nii kõrgeks, et see ei suudaks võistelda muude pakkujatega.

Risto Riekko sõnul tekib elektrijaam Tartusse 6-7 aasta pärast, juhul, kui Eesti riik ettevõtmist toetab.

Fortum Tartu kuulub 40 protsendiga Tiit Veeberile ja 60 protsendiga Fortum Heat Energyile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing