Hamburgerikuningas tuli Tallinna

Eda-Liis Kann 28. jaanuar 2004, 00:00

Carrolsi ja pool aastat hiljem Viru tänaval avatud maailma suurima kiirtoitlustusrestorani McDonald?si avamisele on kohale kutsud ka kohalik ärieliit.

Eesti Carrolsi projektijuht Rainer Syvänen peab lääne tasemel hamburgerikultuuri jõudmist Eestisse just Carrolsi teeneks. Seni olid hamburgerimüügiga endale Tallinnas nime teinud Nehatu söögikohad ning Lembit Sootsi kiirtoitlustusrestoranid Toidutare ja Peoleo.

Carrosli avamine toimus kiirustades ? stardipäeva hommikul ilmestasid hoone suurtest klaasakendest merele avanevat vaadet ehitustööliste vagunelamud ning maja esikülge suured prahikotid ja redel.

Ka teenindajate koolituseks ei jäänud rohkem aega kui vaid paaritunnine videoõpe. Kassaaparaadi käsitlemine aga tuli selgeks saada restorani avapäeval jooksvalt.

Saatuse tahtel rikkus restorani avamise pidulikku meeleolu kolmetunnine elektrikatkestus.

Kui aga Carrols keskpäeval ametlikult uksed avas, täitus restoran hetkega rahvamassiga, kelle teenindamisega kogenematu meeskond kuidagi hakkama ei suutnud saada. Peataolekus unustati nii mõnelegi soovitud portsjon ette andmata, mida kompenseeriti aga kohe tasuta lisahamburgeriga.

Pool aastat hiljem avati esimene McDonald?s Viru tänaval.

Carrols ja McDonald?s pakkusid konkurentsi just kvaliteedi ja tootenimetuste osas, samas hinnatase oli neil kõrgem. Hinnavahe Nehatuga oli pea kahekordne, Toidutarega aga vaid mõnekroonine.

Nii Carrols kui ka McDonald?s tõid Eestise lääneliku hamburgerikultuuri. Seni polnud veel keegi Eestis klassikalist hamburgerit müünud. Selle nime all pakutu oli vaid klassikalise hamburgeri eestipärane imitatsioon. Seni võis hamburgeri pähe müüa kõike, mida inimesed olid valmis hamburgeri nime all ostma.

2001. a teatab Soome kiirtoidukett Carrols oma otsustest loobuda kolmest hamburgerirestoranist Eestis. Aasta hiljem aga teatati kiirtoitlustuskohtade keti Carrols müümisest koos kaubamärgiga perefirmale Burger-In, mis tegutseb Hesburgeri kaubamärgi all.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing