Andres Kärssin • 18. veebruar 2004 kell 10:31

PRIA: Põllumaa deklareerijad saavad internetist kaarte trükkida

Neljapäeval alustab (PRIA) põllumassiivide numbrite väljastamist, mille alusel on võimalik internetist deklareerimiseks vajalikud kaardid välja trükkida.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) teatel on enamikes piirkondlikes büroodes põllumajandusmaa kirja panekuga seoses tekkinud järjekorrad. Need inimesed, kellel on internetiühendus ja printimisvõimalus, ei pea põllumaa deklareerimise dokumentide ja kaartide saamiseks minema PRIA büroosse, vaid saavad dokumendid kätte ka oma arvutist.

Selleks tuleb saata maa katastritunnused e-mailile maa@pria.ee ja paari tööpäeva jooksul saadetakse talle e-mailiga vastavate põllumassiivide numbrid. Põllumassiivi numbrit teades on igaühel võimalik internetilehelt http://map.pria.ee põldude kohta välja trükkida A4 suuruses kaardid.

Inimesed, kellel ei ole internetiühendust, võivad helistada kohalikku taluliitu ja anda teada maa katastritunnused. Sel juhul küsib taluliit ise PRIAst e-mailiga põllumassiivide numbrid ja trükib inimesele kaardid. Taluliitude kontaktandmed on lisatud failiga. Taluliidud ja maaparandusbürood nõustavad ja aitavad inimesi põllumaa kaartide ning deklareerimisdokumentide täitmisel. Täidetud kaardid ning deklareerimise teatis tuleb tagastada 15. märtsiks PRIA piirkondlikusse büroosse.

Hetkel kuum