Ettevõtjad kahtlustavad salavarude maksust pääsemist

27. veebruar 2004, 16:27

Eesti ettevõtjad näevad laovarude deklareerimises ebavõrdse konkurentsi suurendamist, kuna mittedeklareerijad pääsevad terve nahaga.

Toiduliidu juht Helve Remmel ütles: ?Väidetavalt on olemas tollilaod, mis on suhkrut ja vilja otsast lõpuni täis topitud. Üks toodab, viib teise juurde lattu, kolmas opereerib ja seal on nüansse veelgi. Kes oma nime määrida ei taha, deklareerib ausalt ära. Ebavõrdne konkurents suureneb veelgi.?

Remmel ütles, et tal pole kõige vähematki aimu, mis tolliladudes toimub. Kuna riik pole laovarude kontrollimiseks täiendavat raha ette näinud, pole maksu- ja tolliamet tõenäoliselt võimeline deklaratsioonide vastavust tegelikkusega kontrollima ja riiki petvad ettevõtted pääsevad.

Et seadusi ette valmistavaid ametnikke laovarude maksustamise praktiliste küsimustega kurssi viia ja ettevõtteid eurohalvatusest päästa, toimus põllumajandusministeeriumis sel nädalal kolm kohtumist. Oma probleeme selgitasid piimatööstused, teraviljatootjad ja ettevõtted, kes puutuvad tootmises kokku suhkruga.

?Kõik said oma hingelt ära rääkida,? ütles Remmel. Konkreetseid tulemusi kohtumised ei andnud. Eile polnud ka veel teada, milline riigikogu komisjon üleliigsete laovarude seadust menetlema hakkab.

?Meil vahetatakse poliitikuid ja ametnikke nii palju, et nad ei suuda vastutust kanda,? kommenteeris Remmel tootjate olukorda, kus liberaalsest sisseveopoliitikast ning tootmise suurenemisest tingitud laovarud maksustatakse samal ajal kulutustega ühekordse pakendi kasutamisele. ?Mind reainimesena ei huvita, et meil on põlevkivi ja seda on metsikult kaevandatud. See ei puutu pakendisse ja üleminekuaja puudumisse uue pakendiseaduse kehtimahakkamisel.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing