PM: Sangar sihib riigi toetusel Inglismaad

12. märts 2004, 08:05

Õmblusvabrik Sangar tahab riigi toel hakata oma triiksärke müüma inglise härrasmeestele.

Samuti riigilt toetust saanud AS Regio ja OÜ Biodata loodavad müüa väljaspool Eestit senisest rohkem tarkvara.

Tartus tegutsevad firmad Sangar, Regio ja Biodata on kolm ettevõtet ligi paarikümnest, millele rahandusministeeriumile alluv Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) eraldas toetust ekspordiplaani elluviimiseks, kirjutab Postimees.

Sangar tahab riigi toel täiustada allhanketööd ja minna oma kaubamärki kandvate triiksärkidega Inglismaa turule. «Inglise mehed on läbi aegade olnud päevasärkide kandjad, loodame, et meie kaup meeldib neile,» ütles Sangari turundusdirektor Triin Anette Kaasik.

Praegu otsib firma Inglismaal partnereid, kellega alustada seal mõõdusärkide pakkumist. «Eestis mõõdusärkidega alustades arvasime, et see on teenus edevatele inimestele,» märkis Kaasik. «Mõõdusärk muutus aga kiiresti populaarseks ? selgub, et meil on palju mehi, kes ei saa endale poest sobivat särki.»

«Meie eesmärk on mitte jääda lihtlabase töö peale,» kinnitas Kaasik. «Tegutseme selles suunas, et täita partnerite kõik soovid: lihtsa õmblustöö kõrval võime disainida rõivaid, konstrueerida lõikeid, hankida kangaid.»

Praegu teeb Sangar allhanketöid paarikümnele Soome, Rootsi, Norra ja Taani ettevõttele.

«Ettevõtjale on riigi rahaline toetus väga oluline,» ütles Ericssoni kaudu mobiilioperaatoritele tarkvara müüva Regio juhataja Teet Jagomägi. «Arvamus, et ettevõtja saab oma rahaga hakkama, on naiivliberalistlik. Igal pool maailmas on innovatiivsel ettevõtjal riigi toetus taga.»

Ta lisas, et EASi toetus pole Regiole oluline mitte kulude tasandamiseks, vaid riskide vähendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing