Heidit Kaio • 22. aprill 2004 kell 10:48

Linnalt üürikorteri taotlejate arv võib väheneda kolmandiku võrra

Kolmandik linna korterijärjekorras arvel olevat inimest ei oma korterisoovi, mistõttu võib linnalt eluruumi üürimist taotlevate isikute arv väheneda.

Õigeaegselt ehk enne 1. aprilli võttis oma elukohajärgse linnaosavalitsusega ühendust 2952 inimest, neist 2218 sundüürnikku. Seevastu 1622 inimest (neist 1014 sundüürnikku) ei teatanud linnale oma korterisoovist ega kinnitanud arvel olemise aluseid. See on rohkem kui kolmandik eluruumi üürimist taotlevate isikute arvust.

Abilinnapea Aivar Pärna sõnul ei arva linn neid rohkem kui 1600 inimest siiski koheselt linna korterijärjekorrast maha, kuigi nad pole erinevalt teistest üürikorteri taotlejatest täitnud määruses sätestatud kohustust kord aastas linnaga kontakti võtta.

'Tuleme neile inimestele vastu ning elamumajandusamet saadab nende aadressidele tähitud kirjad, kus palutakse enda jätkuvast korterisoovist kiiresti teada anda,' märkis Pärna.

'Kui inimene ka sellele kirjale ei vasta, on meil ilmselt alust arvata ta korterisoovijate hulgast välja.'

Tallinnas eluruumi üürimist taotleva isikuna arvele võetud linlased on kohustatud iga aasta esimese kvartali jooksul kinnitama eluruumi üürimist taotleva isikuna arvel olemise aluseid.

Kui eluruumi üürimist taotleva isikuna arvele võetud isik ei täida vastavat kohustust, võib linnaosavalitsus inimese kustuda eluruumi üürimist taotlevate isikute arvelt.

Alates mullu esimesest märtsist ei saa tagastatud eluruumi üürnikud enam end eluruumi üürimist taotlevate isikutena arvele võtta, linnalt on võimalik üüripinda taotleda aga mitmetel muudel sotsiaalsetel põhjustel.

Hetkel kuum