12. mai 2004 kell 9:23

Euroopa börsid: Lufthansa ja Aegon petsid investorite ootusi, aktsiaid languses

Hollandi kindlustuskompanii Aegon ja Euroopa kolmas lennukompanii Lufthansa nõrgad kvartalitulemused on lükanud Euroopa börsid kergesse langusse.

Aegoni esimese kvartali kasum langes 10% ning ulatus 354 miljoni euroni, kuna dollari langus euro vastu sõi ära aktsiaturgude tõusust ja vähenenud võlakirjade maksejõutusest tekkinud tulu.

Finantsinfokandja Bloomberg andmeil ootasid analüütikud keskmiselt 396 mln eurost kvartalikasumit.Aktsia alustas päeva 3,1% langusega, tasemel 10,13 eurot.

Analüütikute ootustele jäi alla ka Lufthansa kasum. Oodatud 179 miljoni eurose kvartalikasumi asemel õnnestus lennukompaniil saada vaid 62 miljoni suuruse kasum.

Terve 2004. aasta lõikes lubas Lufthansa jääda kasumisse.See aga ei aidanud aktsiat, mis alustas päeva 1,7% suuruse langusega, tasemel 12,40 eurot.

Hästi liiguvad aga aktsiaid, mille lisas eile Euroopa aktsiaindeksisse Morgan Stanley Capital International. Kokku arvas maailma juhtiv indeksiarvestaja Euroopa turu indeksisse 37 uut ettevõtet ja viskas välja seitse firmat.

Indeksisse lisatud Euroopa suuruselt teine avalikule sektorile laene andev pank Depfa Bank alustas päeva 3,2% tõusuga, tasemel 3,2%, London Stock Exchange aktsia on kosunud 2,1% ning jõudnud 362,75 pennini.

Indeksisse lisatud aktsiate tõusu taga on see, et mitmed fondivalitsejad pakkuvad indeksitega sarnase koostisega fonde, mistõttu peavad nad antud aktsiaid oma fondidesse sisse ostma.

Hetkel kuum