Börsikommentaar: Aktsiad liikusid erisuunaliselt

14. juuni 2004, 14:55

Tallinna börsil liikusid täna aktsiad erisuunaliselt, Eesti Telekomi ja Norma aktsiad tõusid ning Hansapank langes.

Hansapanga aktsia, mis jõudis üsna rekordilähedasele tasemele, langes täna 1,34 protsenti. Hansapanga aktsial lühiajaliselt väga suurt tõusuruumi pole, kuna optimistlikumad analüütikud ei oota oluliselt kõrgemaid tasemeid. Siiski usun Hansapanka pikaajaliselt, peamise riskina näen pigem majanduskasvu aeglustumist kui konkurentsi. Samas on Balti riikides majanduskasv jätkuvalt kiire, millest üks võitja on kindlasti Hansapanga Grupp. Kohalikud investorid on võibolla liiga lühiajalise nägemusega ja tulemus ei pruugi kõige parem olla. Kuulun ise ka nende hulka, kes oma Hansapanga aktsiad liiga vara maha müüs. Tagantjärele vaadates oleks palju kasulikum olnud Hansapanga aktsiaid hoida kui teiste väärtpaberitega ilma asjata rabeleda.

Eesti Telekomi aktsiad liikusid 0,3 protsenti kõrgemale. Norma aktsiad tõusid samuti, kuid põhjuseks oli üks väiketehing 50 aktsiaga, millest ei tasu just kauguele ulatuvaid järeldusi teha.

Harju Elektri aktsiate käive ületas miljoni krooni piiri, mis pole just igapäevane nähtus. Aktsia hind langes 3,57 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing