Ülo Toomsalu • 28. juuni 2004 kell 7:04

PM: Pomerants on Res Publica sisedemokraatiaga rahul

Res Publica volikogu esimeheks valitud sotsiaalminister Marko Pomerants pole nõus süüdistustega, et Res Publica sisedemokraatiaga pole asjad korras.

«See oleks väga uhke, kui neli noort inimest oleksid nii võimsad, et ülejäänud viis tuhat erakonna liiget neil sabas sörgivad,» ütles Pomerants Postimehele. «Informatsioon liigub erakonna sees vabalt ja mina pole pidanud selle saamiseks mingeid pingutusi tegema.»

Volikogu esimehe ametit lubas Pomerants kasutada muu hulgas selleks, et selgitada, kas avalikkuses kõlanud süüdistustel, nagu edastataks sõnumeid erakonna liikmetele valikuliselt, mistõttu mõned neist ei pääse siselistis oma seisukohti avaldama, on ka tõepõhi all.

Hinnates volikogu esimehe kohalt taandunud Urmas Reinsalu tegevust europarlamendi valimisel, leidis Pomerants, et Reinsalu täitis talle erakonna poolt pandud ülesannet.

«Ta täitis rolli Res Publica esinumbrina, see aga ei tähenda mitte mingisugust au, uhkust ja eneseupitamist,» väitis Pomerants. «Tegelikkuses tähendab see ränka tööperioodi.»

Res Publica aseesimees Jaanus Rahumägi nimetas Pomerantsi volikogu esimehe kohal heaks valikuks. «Valitsuse liikmena on ta küll valitsuse ja ka «äraostmatute» tiivaga nii või teisiti seotud, aga ta ei ole sellest üks osa,» mainis Rahumägi. «Tegemist on võimeka isikuga, kuigi ma kahtlen, kas Pomerants leiab sotsiaalministri töö kõrvalt uueks ametiks piisavalt aega.»

Hetkel kuum