PM: Linnavolinik pakub Tallinnale Münchhauseni kuju

15. juuli 2004, 09:00

Tallinna linnavolikogu liige Irina Didenko ja tema mõttekaaslased soovivad kinkida pealinnale legendaarse seikleja parun von Münchhauseni purskkaev-kuju.

Hobune, pea ämbris isukalt joomas, turjal istumas ratsanik ? samas kui hobuse tagumine osa on justkui õhku haihtunud. Joodud vesi soliseb rõõmsalt hobuse keskkohast välja. Selline peaks välja nägema seiklusjuttudest tuntud parun von Münchhausenile püstitatud mälestusmärk-purskkaev idee algatajate Irina Didenko ja tema mõttekaaslase Igor Burlakovi silme läbi, kirjutab Postimees.

Didenko ja Burlakov ootavad Tallinna linnavalitsuselt luba kuju püstitamiseks. Raha kuju valmistamiseks on nende kinnitusel olemas, sest algatust toetavad mitmed suurettevõtted.

«Eesti?Vene ettevõtluspalat, Eesti?T?ehhi kaubandus-tööstuskoda, Saurix Petroleum, Harku karjäär, Sivex International, Stivis, Tallinna farmaatsiatehas,» loetles Burlakov firmasid.

Didenko ja Burlakov ütlesid, et kuju ei tuleks üldse suur. Alla meetri kõrgune ja sobiks kõige paremini nn Rohelisele turule ? Pika tänava ja Olevimäe ristmikule miniparki. Samas võib purskkaev passida teistessegi kohtadesse.

«See ei ole surmtõsine projekt, pigem humoorikas ettevõtmine,» märkis Didenko.

Linnavalitsuse meediaosakonna juhataja Toomas Raag sõnas, et linnajuhid pole veel seisukohta kujundanud, selleks kogutakse ametnike arvamusi.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti juht Külli Holsting lausus, et ei leia Münchhauseni seost Tallinnaga. Tema hinnangul ei sobi kuju ei Vabaduse väljakule ega Kadriorgu.

Ajaloolane Jüri Kuuskemaagi ei mõista, mis on Tallinnal ühist Münchhauseniga. «Sama palju kui vanalinna pugenud kabareel «Tutanhamon»,» märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing