Ülar Lauk • 12. august 2004 kell 11:56

Kurdi separatistid paluvad kõigil turistidel Türgist lahkuda

Kurdi separatistlik grupeering kavatseb tähistada oma asutamise 20 aastapäeva suurte terroriaktidega ning palus turistidel riigist lahkuda.

Sellest räägitakse täna infoagentuuri Mesopotamia poolt levitatud teadaandes, vahendab <#Newsru.com=http://newsru.com/world/12aug2004/kurds.html gt>.

Grupeering kutsub samuti üles kõiki, kes rahastavad Türgi armeed ja aitavad seda sõjategevuses Kurdistani vastu, taolist praktikat lõpetama, teatab RIA Novosti.

Meenutagem, et ööl vastu teisipäeva toimusid Istanbuli hotellides Holiday ja Pars kaks plahvatust, mille tulemusel said 2 inimest surma ja vähemalt 11 haavata. Surma said iraanlane ja türklane, haavatute hulgas olid 4 hispaanlast, 2 hollandlast ja hiinlast, ning 1 ukrainlanna, turkmeenlanna ja türklanna. Vastutuse plahvatuste eest võttis endale al-Qaidaga seostatav rühmitus Abu Hafs al-Masri brigaadid. Sama grupeering oli varem endale võtnud vastutuse Madridi pommirünnaku eest ja ähvardanud terroriaktidega Jaapanit ja tervet Euroopat.

Allikas Istanbuli politseist ütles aga AP-le, et plahvatuste taga võivad olla kurdi mässulised, sest äsja vahistati linnas 4 kurdi sissi.

Hetkel kuum