Ülo Toomsalu • 2. september 2004 kell 6:33

PM: diagnostikakeskuse uus omanik ostis kalli seadme

Diagnostikakeskuse värske omanik ostis ligi seitsme miljoni krooni eest uue seadme, kuigi linn on kohe ise keskuse omanikuks asumas.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles eile, et avalikkuse ette jõudnud kalli meditsiinitehnika ost Tallinna diagnostikakeskuse (DK) uute omanike poolt on temale suur pettumus ja sellist asja ei tohiks teha, kirjutab Postimees.

Linnapea viitas asjaolule, et täna kogunev linnavolikogu kiidab suure tõenäosusega heaks diagnostikakeskuse ostueesõiguse kasutamise.

Savisaar kinnitas eile, et pärast seda kui linn on saanud keskuse täielikuks omanikus, viiakse asutuses läbi põhjalik kontroll selgitamaks, mida uued omanikud seal teinud on.

Samuti kavatseb linnavolikogu täna heaks kiita erikomisjoni moodustamise, mis hakkab uurima diagnostikakeskuse müügi tagamaid.

Ligi aasta tagasi süüdistas diagnostikakeskuse endine juht Agu Kivilo abilinnapea Anders Tsahknat selles, et too sundis keskust ostma Philipsi tehnikat.

Tsahkna sõnas eile Postimehele, et peab uue seadme ostmist õigeks ja diagnostikakeskusele igal juhul vajalikuks. «Nad tegid investeeringu, mida olid keskuse ostmisel lubanud teha,» lisas ta. «Keskus läheb sellega paremaks.»

Kui linn otsustab ostueesõigust kasutada, tuleb Tsahkna sõnul seadme ost Diagnostic Familyle hüvitada. Abilinnapea hinnangul oli aga seadet keskusele igal juhul vaja.

Hetkel kuum