13. september 2004 kell 10:06

Veskimägi ootab TeliaSoneralt järgmine aasta uut pakkumist

Eesti valitsus loodab, et TeliaSonera teeb järgmisel aastal teeb temale mittekuuluvatele aktsiatele uue pakkumise, ütles rahandusminister Taavi Veskimägi.

?TeliaSonera on öelnud, et nad soovivad konsolideerida neile kuuluvad Baltimaade telekomioperaatorid ja ma arvan, et nad asutavad selle suunas järgmine aasta samme,? ütles Veskimägi möödunud laupäeval uudisteagentuurile Bloomberg antud intervjuus.

?Kui nad näitavad üles uut huvi, siis me räägime nendega,? ütles Eesti rahandusmister, kelle hinnangul pole Eestil vaja kiiresti Eesti Telekomi aktsiaid maha müüa. ?Ma arvan, et aktsiahinna määramise mudel mis me kasutasime sel aastal on üsna kohane võtta aluseks ka järgmisel aastal,? lisas Veskimägi.

Eesti valitsus lükkas TeliaSonera pakkumise tagasi selle aasta aprillis, kui Skandinaavia telekomikontsern pakkus kõigile temale mittekuuluvate Eesti Telekomi aktsiate eest pool miljardit eurot ehk 111,30 krooni aktsia kohta. Valitsusele koostatud analüüsi kohaselt oleks Eesti Telekomi aktsiate õiglane hind pidanud olema 133,50 krooni.

Eesti Telekomi aktsia maksis kell täna 11:25 Tallinna börsil 107,65 krooni ehk 0,15% reedesest sulgemishinnast vähem.

Hetkel kuum