Ülo Toomsalu • 24. september 2004 kell 6:06

PM: maa-aluse bussiterminali libe põrand läheb karestamisele

Tänavu kevadel Tallinnas Viru keskuse all avatud maa-aluse bussiterminali betoonpõrand läheb peatselt karestamisele.

Viimane õnnetus libeduse tõttu juhtus selle nädala hakul, mil buss kaotas väljasõidul hetkeks juhitavuse. Bussi ootamatu libisemise tõttu kukkus sõidukis olnud vanem naisterahvas, lõi pea veriseks ja väänas jalga. Paar nädalat varem rammis aga juhitavuse kaotanud buss terminali tugisammast, kirjutab Postimees.

Eriti valmistab juhtidele tuska värskem juhtum, sest liikluspolitsei võib roolis olnud bussijuhi õnnetuses süüdlaseks jätta, viidates valele sõidukiirusele.

Libedus lööb eriti välja siis, kui väljas sajab vihma ning bussid kannavad rataste ja keredega vett terminali, muutes põranda märjaks.

Tallinna Autobussikoondise pressiesindaja Sirje Roht ütles, et juhid hakkasid terminali põranda libeduse üle kurtma juulis, mil olid tugevad vihmad. Firma teatas libedusest ka linna transpordijuhtidele.

Viru keskuse juhatuse liige Ants Vasar ütles, et kõigi asjaosalistega, kes praegu tahavad põranda karestamist, oli esialgne põrandakate kokku lepitud. «Sama materjal tuleb ka Helsingi terminali, ka seal on kõik heakskiidud saadud,» lisas ta.

Vasar märkis siiski, et keskus võtab põranda karestamise linna nõudmisel peatselt ette ning esimene proov tehakse terminalis väiksel põrandalapil veel sel nädalalõpul ? öösel, et bussiliiklust mitte häirida.

Vasara sõnul on karestamiseks kaks võimalust ? kas liimitakse betoonpinnale spetsiaalne kiht või freesitakse betoonpinda karedamaks.

Hetkel kuum