Andro Kullerkupp • 10. oktoober 2004 kell 22:00

Erinevad inimtüübid tasakaalustavad kollektiivi

Üks võimalus on hankida oma meeskonda inimesi, kes erinevad isiksusetüübilt olemasolevatest inimestest. Seda lahendust on raske ellu viia, kuid värbamisel tasuks paluda professionaalsete konsultatsioonifirmade abi, kes viivad läbi uuringud iga olemasoleva isiku kohta ning tuvastavad puuduvad lülid tasakaalustatud meeskonna loomiseks.

Vajalikud on kõik üheksa isikutüüpi: perfektsionist, andja, teostaja, romantik, uurija, paadunud skeptik, elunautija, kaitsja ja lepitaja.

Ideaalse meeskonna loomisel on kõik isiksusetüübid võrdse tähtsusega. Juhul, kui meeskond on tasakaalust väljas, võivad tekkida probleemid.

Kui näiteks meeskonnas on ülekaalukalt uurijaid ja romantikuid, kuid mitte ühtegi teostajat, kipuvad asjad jääma vaid heade mõtete tasandile.

Kui meeskonnas on palju perfektsioniste, kipuvad asjad venima, sest perfektsionist ei suuda iialgi teha mööndusi ja tal on raskusi delegeerimisega.

Võiks arvata, et kellel seda elunautijat meeskonda vaja on, kuid selline isiksus aitab asju läbi huumoriprisma näha ning hoiab meeleolu tasakaalus, tuletades meelde, et töötame selleks, et elada, mitte vastupidi.

Isegi kui mõne isiksusetüübi peab oma meeskonnast olude sunnil välja jätma, siis lepitaja peaks kindlasti olema igas meeskonnas. Sellist isiksust peetakse heaks läbirääkijaks ja ideaalseks pingetemaandajaks mis tahes kriitilises olukorras. Paremate otsusteni jõudmisele aitab kaasa ka see, kui meeskonnas on nii mehi kui naisi.

Hetkel kuum