Alkoholi hulgimüüjad peavad end majandustegevuse registris arvele võtma

12. oktoober 2004, 15:46

Alkoholi hulgimüüjatel on kohustus registreerida end majandustegevuse registris, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tuletab meelde, et kõik hulgikaubandusega tegelevad ettevõtjad peavad oma tegevuse õiguspäraseks jätkamiseks registreerima end majandustegevuse registris (MTR). Kõnealune nõue kehtib ka riiklikus erinõuetega tegevusaladel tegutsevate ettevõtjate registris (RETTER) alkohoolsete jookide hulgimüügi, impordi või ekspordi registreeringut omanud ettevõtjatele.

Ministeeriumi siseturuosakonna juhata asetäitja Anne Laari sõnul arvavad paljud RETTER-is alkohoolsete jookide hulgikaubanduse registreeringuid omanud ettevõtjad ekslikult, et nende andmed kantakse automaatselt üle MTR-i ning neil ei ole vaja end ümber registreerida.

?RETTER-i andmed loetakse küll üldjuhul MTR-i andmeteks, ainsa erandina muutusid alates 15. septembrist kehtetuks RETTER-is olnud alkohoolsete jookide hulgikaubanduse, impordi ja ekspordi registreeringud. Neid andmeid ei saa MTR-i üle kanda, kuna kaubanduse valdkonnas teeb alates 15. aprillist registreeringu valla- või linnavalitsus ning muutunud on ka MTR-i registreeringus sisalduvate andmete koosseis. Seega on alkoholi hulgikauplejatel kohustus esitada uus registreerimistaotlus vastavale valla- või linnavalitsusele,? lausus Anne Laar.

Käesoleva aasta kevadel jõustunud kaubandustegevuse seaduse kohaselt on kauplejal lubatud tegeleda hulgikaubandusega, kui ta on registreeritud majandustegevuse registris. Ettevõtjad, kes soovisid jätkata oma tegevust hulgikaubanduse valdkonnas, pidid registreerima end MTR-is hiljemalt 15.septembriks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing