Ülo Toomsalu • 2. november 2004 kell 5:10

EPL: Suhkru varumiseks loodi spetsiaalseid ettevõtteid

Maksu- ja tolliameti hinnangul on suhteliselt hiljuti asutatud ettevõtteid, kelle tehingutest on tulnud suurem osa üleliigsest suhkruvarust.

Maksu- ja tolliameti tollikontrolli osakonna juhataja Urmas Järg märkis, et sellisteks ettevõteteks võivad olla sissevedajad ning hulgimüüjad, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui nende ettevõtete import oli oluliselt suurenenud või algas import selle aasta alguses, võib arvata, et ettevõte loodi spekulatiivsel eesmärgil,? ütles Järg.

Tema sõnul oli üks selliseid Bumilleri juhtum, millest on ajakirjanduses juba ka juttu olnud ? sisse toodi tuhandeid tonne suhkrut. Teiste võimalike spekulantide nimesid Järg ei avalikustanud. Samas teatas maksu- ja tolliamet, et on riskianalüüsi põhjal välja valinud kaheksa suuremat ettevõtet, keda ootab eraldi kontrollimine.

?Kontrollitavad ettevõtted on maaletoojad ja edasimüüjad, samuti nendega seotud ettevõtted. Nende firmade arv võib tõusta lähtuvalt kontrollimise tulemustest, samuti lisainfost, mida saame põllumajandusministeeriumist. Kui arvestada suhkru hüppelist sisseveo kasvu vahetult enne Eesti liitumist Euroopa Liiduga, siis saab kindlasti öelda, et teatud isikud said sellest tulu,? märkis Järg.

Hetkel kuum