EPL: Ansipi ja Veskimäe vastasseis sadamas

16. november 2004, 08:03

Tallinna Sadama plaanitav sadamatasude tõus on kaks ministeeriumi vastakuti ajanud.

Majandusministeerium on hinnatõusu vastu, rahandusministeerium aga poolt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Reedel jättis Tallinna Sadama nõukogu kehtima sadama juhatuse ettepaneku tõsta alates 1. jaanuarist sadamatasusid. Nagu kinnitas sadama nõukogu esimees Eero Tohver, oldi nõukogu istungil patiseisus, kus rahandusministeeriumi esindajad keeldusid arutamast sadamatasude tõstmise otstarbekust. Seda soovisid aga majandusministeeriumi esindajad eesotsas nõukogu esimehe Eero Tohveriga. Minister Andrus Ansip on korduvalt rõhutanud, et ei poolda sadamatasude tõstmist.

Ansip kavatseb kohtuda rahandusminister Taavi Veskimäega. ?Ma aktsepteerin nõukogu kui nendes küsimustes kõige kompetentsemat organit, kuid mulle tundub, et ka neil ei ole asjade seisust selget pilti,? ütles Ansip. Ja lisas, et tal ei ole mingit plaani hakata selle konflikti raames vahetama sadama nõukogu või juhatuse liikmeid.

Ometi vihjab osa eksperte asjaolule, et Tallinna Sadama sadamatasude tõusuga seotud kahe ministeeriumi vastasseis võib osutuda Ansipile samasuguseks pähkliks, nagu oli eelmisele majandusministrile Meelis Atonenile Saaremaa parvlaevaliikluse epopöa. Samuti on paljude arvates tegemist poliitilise võitlusega, mis on kahe erakonna ? Res Publica ja Reformierakonna suhted pinevaks ajanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing