Alvar Jõgeva • 1. detsember 2004 kell 7:39

Börsikommentaar: november möödus börsil edukalt

Tallinna börsil tõusis novembris 9 firma aktsia hind, neist nelja väärtpaberi hind kerkis enam kui kümnendiku. Langevaid aktsiaid oli neli.

November oli edukas Hansapanga aktsiale, mis kerkis 12,03 protsenti. Hansapanga aktsia hinnatõusu põhjuseks oli hinnasihi kergitamine Austria panga CA-IB poolt. Positiivselt võeti vastu ka panga finantseesmärkide tõstmine. Teised liideraktsiad sammu pidada ei suutnud. Norma ja Telekomi aktsiad jäid mõlemad miinusesse.

Kõige tugevamalt esines Kalevi aktsia, mis hüppas 19,23 protsenti. Konkreetset põhjust välja tuua ei oska, oma osa on ka suhteliselt madalal likviidsusel, mistõttu liigub hind kergesti.

Harju Elektri aktsia hind tõusis 13,92 protsenti. Firma kolmanda kvartali ärikasum enam kui kahekordistus. Baltika aktsia tegi läbi 12,14 protsendi suuruse hinnatõusu. Investorid on veendunud, et rõivatootja halvad ajad on möödas ja nüüd on oodata tulemuste paranemist.

Suurima languse tegi läbi Klementi aktsia, mis kukkus 5,41 protsenti. Firma on jätkuvalt kahjumlik.

Alanud detsember on statistiliselt tugev kuu börsidel, tegemist on siiski vaid taustinfoga ja ainult selle najal otsuseid langetada ei maksa.

Hetkel kuum