Moonika Olju • 9. detsember 2004 kell 22:00

Mikrolaineahju kasutusjuhendi lugemine pikendab seadme eluiga

AA teeninduskeskuse klienditeenindaja Kristi Jõelaiu sõnul tuleb nii mõnelegi täiesti ootamatuna info selle kohta, et toidu soojendamisel peab valima vastavalt suurusele ka optimaalse temperatuuri ning ahju seinade rasvapritsmete eest kaitsmiseks tuleks taldrikule alati spetsiaalne kate asetada. Esimene soovitus pikendab ahju eluiga ning teine võib ära hoida tulekahju köögis.

Kui on aga soov ahjust täiesti lahti saada, võib sinna panna kuld- või hõbeäärega taldrikuid ning metallist nõusid.? Selle teguviisi tagajärjel eest ära lendav mikrolaineahjuuks on kindel märk selle kohta, et tuleb sammud poe poole seada ja sealt uus mikrolaineahi osta. Samamoodi annab ahju kahjutuks teha, üritades seal muna keeta või lastes tal tühjalt töötada.

Kõige veidram asi, mida AA teeninduskeskuse meistrid on pidanud parandama, oli veidrat lõhna eritav mikrolaineahi. Asja uurides selgus, et müstilise lõhna taga oli ventilaatori tiivikus oma maise lõpu leidnud hiir, keda õhk ahju sisselülitamisel iga kord uuesti soojendas.

Palju sagedamini võib leida ahju elektroonikasse pugenud mitmesuguseid tarakane, kes end seal soojendavad. See on juba viga, mida on raskem parandada ja mis läheb tavalisest pisut enam maksma.

Kuigi ahju parandamine maksab keskmiselt ainult 400?500 krooni, ei näe Jõelaid mõtet odavat ahju pidevalt parandada. ?Samas, kes teab, võib-olla läheb ahi kogu aeg garantiiajal katki ja seega saab ta iga kord uue vastu ümber vahetada,? arutleb Jõelaid.

Enne ostmist tuleks mõelda oma vajaduste üle ning vastavalt sellele valida sobiva võimsusega masin. Väikese kööginurga omanikele soovitab Jõelaid grillfunktsiooniga mikrolaineahju, mis toidu kiiresti valmis teeb.

Kuigi mikrolaineahjus valmistatud roog ei pruugi olla nii maitsev kui praetud söögipoolis, on ta kiire elutempo juures siiski üpris paratamatu nähtus.

Jõelaid on nõus, et soojendamisel toidu maitseomadused pisut kaotavad, lisades ka, et väikesele lapsele mikrolaineahjutoitu ei tohiks üldse anda. Vaatamata sellele võib spetsiaalselt mikrolaineahju jaoks mõeldud kokaraamatutest leida suurele inimesele nii mõnegi isuäratava retsepti.

Hetkel kuum