Tallinna volikogu kinnitas 2005. aasta eelarve

Inno Tähismaa 21. detsember 2004, 10:57

Tallinna linnavolikogus kinnitas eile õhtul 2005. aasta linnaeelarve, mille kogumahuks on ligi viis miljardit krooni.

'2005. aasta linnaeelarve ei ole valimisaasta eelarve. See on terve mõistuse ja tuleviku eelarve,' kinnitas Tallinna linnapea Tõnis Palts pressiteate vahendusel. 'Koalitsioon toetas ka paljusid mõistlikke opositsiooni parandusettepanekuid.'

Järgmise aasta linnaeelarve kogumahuks on peale paranduste sisseviimist 4,9 miljardit krooni, sellest ligi viiendik ehk 957 miljonit krooni on planeeritud investeeringuteks.

Poole eelarve tulude kogumahust moodustavad maksutulud. Lõviosa maksutuludest ehk ligi 2,3 miljardit krooni moodustab füüsilise isiku tulumaks.

Linnavara kasutamisest saadavaks tuluks on kavandatud 165 miljonit krooni, äriruumide üürituluks 81,7 miljonit krooni ja dividendituluks 49,6 miljonit krooni, hoonestusõiguse tasuna peaks laekuma 28,8 miljonit krooni. Linnavara on kavas müüa 278,7 miljoni krooni eest.

Võrreldes käesoleva aasta eelarvega kasvavad enim haridus-, sotsiaal-, spordi-, linnaplaneerimise ja kommunaalvaldkonna kulud. Hariduskuludeks on eelarves kavandatud kokku on 1,25 miljardit krooni.

Teedemajanduse kulud kasvavad tänavusega võrreldes kahekordseks - eelarvesse kavandatud 460 miljonit krooni taastab 2002. aasta taseme. Sellest summast 297,6 miljonit krooni on kavandatud teede kapitaalremondiks ja rekonstrueerimiseks. 'Viimastel aastatel on see valdkond olnud selgelt alarahastatud,' nentis linnapea Tõnis Palts.

Eelarve-eelnõu kohaselt investeeringute katteks laenatav 350 miljoni krooni on eelarvestrateegiaga seatud ülempiirist 100 miljoni krooni võrra väiksem.

Enamik eelarve-eelnõu parandusi oli seotud linnaametite restruktureerimisega ning Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti üleandmisega riigile, millest tulenevalt vähendati riigieelarve eraldiste arvel tehtavaid kulusid 70 miljoni rooni võrra.

Tallinna volikogu ResPublica ja Reformierakonna fraktsioonid tegid volikogule ettepaneku toetada Tallinna ülikooli täiendavalt 500 000 krooniga. Raha on ette nähtud linnaajaloo ja linnaplaneerimise uuringute tellimiseks. Eelnevalt oli volikogu toetanud Tallinna Ülikooli 699 000 krooniga vene akadeemilise õppekeskuse avamiseks. Seega saab Tallinna Ülikool 2005. aasta linnaeelarvest toetust ligi 1,2 miljonit krooni.

'1,2 miljonit krooni on suur summa, selle eest saab alustav asutus juba väga palju reaalset tööd ära teha,' ütles linnapea Tõnis Palts. 'Loodan, et meie eeskuju järgivad ka teised haridusega tegelema seatud riigiasutused ja organisatsioonid ning Tallinna Ülikooli käivitamine jõuab peagi ka uuele sisulisele tasemele.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing